Η έκθεση φωτογραφίας του Robert McCabe, με τίτλο «Χαίρε Ξένε Στη Χώρα των Ονείρων», φιλοξενείται στο Μουσείο Ακρόπολης. Μέσα από τις φωτογραφίες της έκθεσης αναδεικνύεται η αυθεντικότητα, ο πολιτισμός, η ιστορία, η ομορφιά και οι άνθρωποι στην καθημερινότητα της μεταπολεμικής Ελλάδας. Η είσοδος είναι ελεύθερη για το κοινό και θα διαρκέσει έως και τις 8 Σεπτεμβρίου.
Η κωμωδία της Δήμητρας Παπαδοπούλου «Ο Παππούς έχει Πίεση» κάνει στάση απόψε στο Αθλητικό & Πολιτιστικό Πάρκο Νέας Μάκρης, σε σκηνοθεσία Χρήστου Τριπόδη. Τον ρόλο του Παππού ερμηνεύει ο Τάσος Χαλκιάς. Πρωταγωνιστούν: Κρατερός Κατσούλης, Μαριλού Κατσαφάδου, Δήμητρα Στογιάννη, Ηρώ Πεκτέση, Άρης Αντωνόπουλος. Η παράσταση ξεκινάει στις 21:15. Εισιτήρια 20€