H Ευρωλίγκα ξεκινάει μέσα στην εβδομάδα και οι δύο εκπρόσωποι του ελληνικού μπάσκετ αρχίσουν τις υποχρεώσεις τους στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση.
Την ερχόμενη Πέμπτη ο Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει τη Ζαλγκίρις Κάουνας στο ΣΕΦ. Παράλληλα, την Παρασκευή ο Παναθηναϊκός θα αγωνιστεί στη Ρωσία κόντρα στη Χίμκι.
Αυτοί είναι οι διαιτητές των δύο αναμετρήσεων. Το ματς του Ολυμπιακού θα σφυρίξουν οι Καρμέλο Πατέρνικο, Μεντί Ντιφαλά και Αμίτ Μπαλάκ.
Η τριάδα των διαιτητών του αγώνα Χίμκι – Παναθηναϊκός αποτελείται από τους Μιλιβόγιε Γιόβσιτς, Τόμισλαβ Χορντόφ και Ιγκόρ Ντραγκόγιεβιτς.
Ανδρέας Χανιάς