Ο Μουσταφά Φαλ θα φορά τη φανέλα του Ολυμπιακού μέχρι το καλοκαίρι του 2025, όπως έγινε επίσημα γνωστό το απόγευμα της Δευτέρας 28 Φεβρουαρίου.
Οι ερυθρόλευκοι γνωστοποίησαν τη συμφωνία με την πλευρά του 30χρονου σέντερ, όπως επίσης την υπογραφή του νέου συμβολαίου, που προβλέπει αυξημένες αποδοχές για τον έμπειρο αθλητή.
Η σχετική λιτή ανακοίνωση αναφέρει: «H KAE Oλυμπιακός ανακοινώνει την επέκταση της συνεργασίας της με τον Γάλλο σέντερ, Μουσταφά Φαλ, ως τον Ιούνιο του 2025».
Ο Ολυμπιακός είχε ενημερώσει εδώ και αρκετές ημέρες την πλευρά του θηριώδους ψηλού για την πρόθεση που υπήρχε για πρόωρη επέκταση στη συνεργασία τους, με τη συμφωνία να προκύπτει άμεσα και να κρατάει τον Μουσταφά Φαλ στον Πειραιά για ακόμη τρία χρόνια.
Ο Μουσταφά Φαλ αποκτήθηκε από τον Ολυμπιακό το περσινό καλοκαίρι, υπογράφοντας διετές συμβόλαιο συνεργασίας. Οι σπουδαίες εμφανίσεις που πραγματοποίησε όμως, έφεραν τις άμεσες κινήσεις των διοικούντων προκειμένου να τον κρατήσουν στο έμψυχο δυναμικό του συλλόγου για ακόμη δύο χρόνια, ήτοι μέχρι το καλοκαίρι του 2025.
Ανδρέας Χανιάς