19.4 C
Πέμπτη, 2 Μαΐου, 2024

19.4 C

Νέο σόου και δύο γκολ από τον Μέσι

Ο Λιονέλ Μέσι σκόραρε δις κι έφθασε στα πέντε γκολ με την Ιντερ Μαϊάμι, οδηγώντας την ομάδα του σε άνετη νίκη με 3-1 επί του Ορλάντο στο Φορτ Λόντερντεϊλ της Φλόριντα, για το Λιγκ Καπ Βόρειας και Κεντρικής Αμερικής.

Σ΄αυτήν την διοργάνωση, η ομάδα του Ντέϊβιντ Μπέκαμ μετρά τρεις νίκες σε ισάριθμές αναμετρήσεις, ενώ στην… προ Μέσι εποχή, δεν είχε νικήσει στους τελευταίους 11 αγώνες της.

Ο «pulga» άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό από ασίστ του Ρόμπερτ Τέιλορ, όταν σταμάτησε την μπάλα με το στήθος και σούταρε, ενώ δέκα λεπτά αργότερα η ομάδα του Ορλάντο ισοφάρισε με τον Αραούχο. Η Ιντερ Μαϊάμι πήρε εκ νέου το προβάδισμα με το πέναλτι του Μαρτίνες στο 56`, ενώ ο Αργεντινός παγκόσμιος πρωταθλητής διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 73ο λεπτό.